»

Cze 06

Wydrukuj to Wpis

XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom „Czytanie zbliża”

Język i czytanie to podstawowe narzędzia myślenia, komunikacji społecznej i sposób pozyskiwania wiedzy. „Czytanie to niekończąca się podróż. Podróż, w trakcie której stajemy się łagodniejsi, czulsi i bardziej ludzcy”. Dlatego też, aby promować czytelnictwo, nasza szkoła włączyła się w akcję „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Hasłem tegorocznego Tygodnia Czytania Dzieciom są słowa „Czytanie zbliża”, a czytanym utworem „Lokomotywa” Juliana Tuwima.

To ważne wydarzenie miało miejsce w naszej szkole 6 czerwca 2017 roku.

Zaszczycili nas swoją obecnością wyjątkowi goście, którzy odczytali fragmenty wiersza:

• pani Lucyna Powroźnik – wicedyrektor Zespołu Szkół w Wierzawicach,
  • pani Danuta Danak – instruktor z Domu Kultury w Wierzawicach,
  • pani Agnieszka Daź z Gminnej Biblioteki Publicznej w Giedlarowej,
  • pani Joanna Heliniak reprezentująca Przychodnię Zdrowia w Wierzawicach,
  • pan Andrzej Czapla – Radny Gminy Leżąjsk,
  • pan Zdzisław Janeczko – przedstawiciel Urzędu Gminy w Leżajsku,
  • aspirant Tomasz Potejko z KPP w Leżajsku,
  • młodszy aspirant Bogusław Broczek – Dzielnicowy wsi Wierzawice,
  • pan Zbigniew Pudełkiewicz – Komendant Gminny OSP,
  • diakon Andrzej Urbowicz reprezentujący Parafię Wierzawice.

Tekst „Lokomotywy” czytali również przedstawiciele klas I – III, a następnie wszyscy uczniowie wzięli udział w konkursie.

Na zakończenie wystąpił Przemek Dziob z klasy II b gimnazjum we własnej interpretacji utworu Juliana Tuwima.

Uroczystość zakończyła się w miłej i przyjaznej atmosferze, gdyż „czytanie zbliża”.

Permalink do tego artykułu: http://gimwierzawice.edu.pl/xvi-ogolnopolski-tydzien-czytania-dzieciom-czytanie-zbliza/